Живопис, фотографія та поезія: Найцікавіші виставки в Києві, які варто відвідати

Вистaвкoві прoєкти, сучaснa укрaїнськa фoтoгрaфія і пoгляд xудoжників нa тeму мaйбутньoгo

Курaтoрський прoєкт “Причинa зникнeння”

З 27 липня дo 14 сeрпня 2021 у ЦСМ “Білий Світ”

“Причинa зникнeння” —   групoвa вистaвкa укрaїнськиx митців у фoрмaті “тoтaльнoї інстaляції”, в мeжax якoї курaтoри Лeся Кульчинськa тa Єгoр Aнцигін відмoвляються від звичниx eкспoзиційниx прийoмів і пoкaзують тe, щo xудoжники xoвaють від глядaчів.

Прoстір вистaвки зaпрoшує дo зaнурeння в ситуaцію, якa дo кінця нe відкритa відвідувaчaм і в якій місцe людини нe визнaчeнo. Твoри, прeдстaвлeні нa eкспoзиції ніби нaмaгaються дaти відпoвідь нa вaжливі зaпитaння: “Чи мoжнa нaзвaти твoрoм мистeцтвa тe, чoгo фoрмaльнo нe виднo чи чoгo взaгaлі нeмaє? Дe знaxoдиться тa грaнь, щo відділяє мистeцтвo від усьoгo іншoгo, і якa її функція? Як нe відштoвxнути тe, щo нe піддaється рoзумінню? Чи мoжe зaтeмнeння, a нe висвітлeння, бути прoцeдурoю пізнaння?”

Вистaвкa   “Причинa зникнeння”

Вистaвкa “Причинa зникнeння”

Виставка “Причина зникнення”

Серед учасників виставки   — Екатерина Берлова, Антон Варга, Александр Гречка, Олександр Єльцин, Артем Ібадулаєв, Генріетта Левицька, Катюша Лібкінд та інші митці.

Дізнайтеся більше ради подію за посиланням.

 

“Чутливість. Сучасна українська фотографія”

З 29 липня поперед 5 серпня 2021 у Мистецькому Арсеналі

Фотовиставка постане у дев’яти залах Старого арсеналу і показать роботи понад шестидесяти авторів та художніх об’єднань, визнаних митців та молодих фотографів.

Цель проєкту   — розповісти оборона фотографію як патент часу, соціальну критику, спостереження, фантазію та спосіб розповісти оборона себе. Виставка “Чутливість. Сучасна українська фотографія” репрезентує множинність методів роботи з фотографічним медіумом в Україні протягом майже трьох останніх десятиліть і продемонстрировать роботи як самодостатній тип, що сформувався у системі сучасного українського мистецтва возьми початку 1990-х років.

Куратори виставкового проєкту, Сима Горбацький, Соломія Савчук та Олександр Соловйов   — пропонують подивитися в цей шлях цілісно та розгорнуто, окресливши тёцка, що вони називають “загальною картиною”.

“Попри тетка що виставка охоплює широке колесо авторів та явищ, її произношение не на хронології чи енциклопедичності — а возьми процесах у самому медіумі. Фотографічна оптика дає змогу відчути та осмислити часок на відносно короткій дистанції. А це можливо, безвыгодный лише занурюючись у контекст історії, що насичена подіями та трансформаціями, але й демонструючи різні підходи задолго. Ant. с фотографії як такої, проявляючи ті її внутрішньовидові колізії, які припали сверху цей час”   — повідомляється в описі виставки.

Повний прай учасників та учасниць проєкту можна знайти держи сторінці виставки.

 

Виставковий проєкт Катерини Косьяненко “Формуляр кораблів” у NAMU

З 28 липня сообразно 8 серпня 2021 року

З 28 липня в Національному художньому музеї України триватиме виставковий проєкт Катерини Косьяненко “Список кораблів”, в якому представлено роботи, що увійшли перед арт-буку   — однойменної збірки поета Сергія Жадана. Книгу було опубліковано в 2020 році у видавництві Meridian Czernowitz. В оформленні книги було використано 9 живописних творів художниці. Окрім них, глядачі матимуть змогу побачити ще три нових роботи мисткині.

У співпраці письменника та художниці поєднується поетичне сотрясение воздуха та художній первообраз. “Мені йшлося относительно надзвичайно логічний процес єднання двох митців, двох співзвучних особистостей. (…) Сучасний живопис Катерини, який тісно переплетений з її любов’ю впредь до старовинних слов’янських мотивів, неймовірно верно поєднався тут з поезією Сергія Жадана, оборона що неодноразово говорив і самолично поет”,   — розповідає Тетяна Швед Безкоровайна, кураторка виставкового проєкту, директорка S.T. ART Foundation.

Відкриття виставки “Список кораблів” відбудеться у Національному художньому музеї України 28 липня о 18:00 следовать участі Сергія Жадана, Катерини Косьяненко та кураторки проєкту Тетяни Швед Безкоровайної.

Більше относительно проєкт   “Список кораблів” возьми офіційній сторінці музею.  

 

Вибрані роботи Лесі Хоменко із серій “Моржі” та “Велетні” у Voloshyn Gallery

З 2 серпня 2021

У Voloshyn Gallery будуть представлені вибрані роботи Лесі Хоменко із серій “Моржі” та “Велетні” у новій онлайн вьювінг рум. З 2 серпня 2021 року онлайн-кімната если доступна для перегляду у всьому світі, ексклюзивно получи и распишись сайті галереї.

“Велетні”   — Водан з перших проєктів Лесі Хоменко, по-над яким художниця працювала з 2006 за 2012 рік. Це серія широкоформатних картин, получай яких звичайні человеки   — “герої” сучасного світу   — представлені з “жаб’ячої точки зору”. В своїй практиці художниця звертається поперед своєї східно-європейської ідентичності, пов’язаної з українською академічною художньою системою. В своїх ранніх роботах мисткиня водночас критикує і переосмислює елементи візуальної мови, вкорінені в рамазан-радянській фігуративній школі.


“Вдаючись до самого субверсивної афірмації (підривного ствердження), я деконструюю зміст епічної картини, виводжу її з полина стародавніх міфів, шукаючи нового героя. Мене також цікавить, наскільки сильним виявився історичний “розлам” в культурі пострадянських країн, если на початку 90-х получи и распишись цю територію стрімко ввірвалось однако західне мистецтво нараз, минуя переосмислення його історичної логіки. Моя трансформація “великого стилю”   — одна зі спроб повернути культурі історичний вимір”,   — розповідає ради свою роботу Леся Хоменко.

Серія “Моржі”   — це продовження “Велетнів”, -де авторка розглядає свої роботи як деконструйований інструмент фасаду державної репрезентації. У центрі уваги   — дукс спорту, як головного замінника батального міждержавного протистояння. Художницю зацікавив репрезентативний расстояние моржування – момент тріумфу після виходу з крижаної води.

Більше насчет виставку робіт Лесі Хоменко (в.

 

Виставка “Futurespective: майбутнє очима українських митців” у Центрі Сучасного Мистецтва М17

З 30 липня впредь до 27 серпня 2021

Робота Василини Врублевської в межах проєкту   Futurespective

Робота Алевтини Кахідзе угоду кому) проєкту Futurespective

Робота Миколи Толмачова для того проєкту Futurespective

Виставка присвячена роботам, створеним у рамках масштабного артпроєкту журналу Vogue UA, що присвячений 30-річчю Незалежності України і демонструє погляд художників сверху тему майбутнього. Серед учасників —   Василина Врублевська, Артем Волокітін, Аля Кахідзе, Роман Мінін, Марина Рева та Іван Грабко, Арсен Савадов, Марианна Шубіна, Ілля Чичкан, Тіберій Сільваші, Julie Poly.

30 українських митців представили 30 різних поглядів для світ і майбутнє. Живописец Віталій Кравець міркує надо безвихіддю екологічного майбутнього планети бери прикладі чорнобильської аварії. Ваятель Олексій Золотарьов втілює непередбачуваність у триптиху “Мутація”.

“Дискурс проєкту — майбутнє в усьому його різноманітті. Художники неважный (=маловажный) мають на меті його передбачити. Але вони, кожен у своїй особливій манері, висловлюють якусь колективну пам’ять, тривожність сьогодення, передчуття прийдешніх подій. Виставка виходить ретроспективою і анонсом водночас. Є в мистецтва така унікальна властивість: проживати майбутнє вже сьогодні, уявляючи ідеальне — здійсненим”,   — коментує кураторка виставки Світлана Старостенко.

Дивіться також:

Photo Kyiv 2021: У “Софії Київській” пройде міжнародна виставка фоторобіт “Не|видиме життя”.

Art Seasons. Verbalisation: У Києві відкрилася виставка молодих українських художників.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.