Що потрібно знати про виставку Олександра Гнилицького в Довженко-центрі — play, rec, pause…

У фoкусі прoєкту — візуaльнa мoвa aвтoрa між руxoмим тa стaтичним кaдрoм, якa структурується зa дoпoмoгoю кінoлeксики

У Музeї кінo Дoвжeнкo-цeнтру відкрилaся вистaвкa play, rec, pause…, присвячeнa 60-річчю з дня нaрoджeння Oлeксaндрa Гнилицькoгo тa 25-річчю грoмaдськoї мистeцькoї й міждисциплінaрнoї культурнoї oргaнізaції “Інституція нeстaбільниx думoк”, щo oб’єднує укрaїнськиx і єврoпeйськиx xудoжників, тeoрeтиків, музикaнтів, митців, які прaцюють нa стику різниx мeдіa. У 2007 рoці зaснoвники й учaсники кoлeктиву Oлeксaндр Гнилицький і Лeся Зaяць прeдстaвляли Укрaїну нa Вeнeційській бієнaлe.

Eкспoзиція play, rec, pause… прoxoдить з 9 вeрeсня пo 17 жoвтня 2021 рoку тa є eкспeримeнтaльним курaтoрським зaдумoм Лeсі Зaяць, Oксaни Бaршинoвoї тa Лєри Пoлянськoвoї. У фoкусі прoєкту — візуaльнa мoвa aвтoрa між руxoмим тa стaтичним кaдрoм, якa структурується зa дoпoмoгoю кінoлeксики.

Експозиція   play, rec, pause… Фотка надане пресслужбою Довженко-центру

Одна з головних характеристик проєкту   — тетуня, що ця експозиція є водночас виставкою та тимчасовим знімальним майданчиком, мол представлені експонати будуть поступово доповнюватися новими реквізитами та мистецькими творами Олександра Гнилицького. Це інтерактивний микроформат, коли відбувається нарощування експозиції та її перевтілення запрошеними професіоналами, які здійснюють власний відбір творів Гнилицького й “Інституції” у родинній колекції.

Робота Олександра Гнилицького бери виставці play, rec, pause… Фотомордочка надане пресслужбою Довженко-центру

Ідея полягає в тому, щоб трансформативний підхід розбудовував наратив задолго. Ant. с самого кінця виставки й предварительно її святкової кульмінації в останні вихідні. Ця дія у просторі експозиції та зйомки документального матеріалу є невід’ємною частиною проєкту, а здійснені календарь пізніше стануть доступними широкому колу глядачів і слухачів.

Олександр Гнилицький був тонким концептуалістом, піонером інсталяції та українського медіамистецтва, майстром оптичних ілюзій, кінетичних скульптур і візіонером міждисциплінарних підходів. Впродовж останніх 11 років його твори були частиною численних проєктів, у двох українських містах відбулося три масштабні персональні виставки. Зокрема, деякі виставки були присвячені його поколінню, мол в центрі уваги був кінець 80-х   — початок 90-х двадцятого століття.

Робота Олександра Гнилицького нате виставці   play, rec, pause… Снимок надане пресслужбою Довженко-центру

Опинившись у просторі Музею кіно Довженко-центру, відвідувач має змогу зануритися у світ художника, -де кожен зал є відображенням окремих аспектів його творчості. Це тематичні кластери, що показують трансмедіальну творчу практику та розповідають насчет мистецький доробок Гнилицького, ребром чи опосередковано пов’язаний зі світом кіно, телебачення та церковник-культури. Поруч із живописом представлені також інсталяція, медіагібриди, об’єкти, відео та анімаційні роботи колективу “Інституції”.

Гнилицький посів своє місце в історії мистецтва здебільшого завдяки ранній діяльності, пов’язаній з українською “новою хвилею”, але його повний внесок в українське мистецтво досі подробно не проаналізований. В середині 1990-х митець переїхав по Мюнхена, що теж вплинуло нате його доробок, який пов’язаний із двома контекстами культур   — кирилицею та латинкою, східним та західним впливом, локальним та глобальним поглядом. Цей момент є одним із найбільш цінних у творчості Олександра Гнилицького исполнение) країни сьогодні, миром із його зрілою творчістю та метапозицією. Паралельно з київською виставкою, відбуватиметься камерна мюнхенська, створена угоду кому) глядача поза українським контекстом.

Робота Олександра Гнилицького. Отпечаток надане пресслужбою Довженко-центру

Проєкт play, rec, pause…, придуманий спеціально исполнение) Музею кіно Довженко-центру, режиссировать під сумнів ідею виставки як статичного простору. Його унікальність полягає в тому, що з в некоторых случаях до експозиції будуть введені свого роду “лабораторії”, мол відбуватиметься дослідницький процес зі спеціально запрошеними мистецтвознавцями, критиками, кураторами, художниками. Зокрема, для виставці буде вперше представлено домашнє документальне відео з міста, яке репрезентує світ кіно, художників, робочий процес і перформанс у Лос-Анджелесі (2008). Також уперше в Україні представлені деякі пізні роботи та рідкісні архівні матеріали.

Робота Олександра Гнилицького. Карточка надане пресслужбою Довженко-центру

Виставка play, rec, pause… проступить з 9 вересня по 17 жовтня 2021 року в Музеї кіно Довженко-центру. Дізнайтеся більше относительно події, що відбуватимуться в рамках проєкту,   по (по грибы) посиланням.

Дивіться також:  

Знакові роботи митців: У Києві відкрилася виставка “30х30. Сучасне українське мистецтво”.

Офортист Роман Мінін: “90 відсотків музейних робіт — це побічний ефект любові накануне життя”.

Довженко-штаб-квартира
Українське мистецтво
Олександр Гнилицький

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.