Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду

Інстaляція xудoжникa будe eкспoнувaтися нa вистaвці укрaїнськoгo сучaснoгo мистeцтвa "Укрaїнa в Пoмпіду"

Курaтoри Нaціoнaльнoгo цeнтру мистeцтвa і культури Жoржa Пoмпіду відібрaли дo кoлeкції музeю рoбoту Нікіти Кaдaнa “Пoстaмeнт. Прaктикa витіснeння” (2009-2011). Пeрeдaчa тa рoзміщeння рoбoти, щo знаходилася у приватній колекції, відбулися вслед сприяння Voloshyn Gallery.

Робота Нікіти Кадана если експонуватися на виставці українського сучасного мистецтва “Україна в Помпіду”, яка пройде у Франції у 2022 році. Присутність українських художників у постійній колекції однієї з найпрестижніших мистецьких інституцій світу   — важлива подія в целях країни та творчості митців, що сприятиме розширенню взаємодії публіки з сучасним мистецтвом східноєвропейського напрямку і стане важливою складовою исполнение) розвитку нового інтернаціонального культурного діалогу.

“Пьедестал. Практика витіснення”   — інсталяція, яка складається з великого макета постаменту, що стоїть у виставковому залі, торкаючись стелі, та тексту, нанесеного получай стіну. Місця про пам\’ятника, що мав би стояти получи и распишись цьому постаменті, вже неважный (=маловажный) лишається. Навколо постаменту є тільки вузький предбанник для глядачів. Конферанс   — це хроніка “війни пам\’ятників” у пострадянській Україні: пошкодження та знищення монументів як радянських, бесцельно і нових націонал-патріотичних.

Першу версію роботи було реалізовано у 2009 році, другу — у 2011-му.

Нікіта Кадан   — учасник художньої групи Р.Е.П., кураторської групи Худрада та талант відділу сучасного мистецтва Кмитівського музею. У 2011 авангардист отримав Першу премію PinchukArtCentre Prize, а у 2014 — Спеціальну премію Future Generation Art Prize.

 

Дивіться також:

“Україна в Помпіду”: Що потрібно знати ради виставку українського сучасного мистецтва у Франції.

Получи Венеційській бієнале сучасного мистецтва Україну вообразить галерея The Naked Room.

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.