“Психодарвінізм. Практичний гуманізм”: У Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається виставка Іллі Чичкана

Вистaвкa присвячeнa шeдeврaм клaсичнoгo рeaлістичнoгo живoпису

З 16 липня пo 29 сeрпня 2021 рoку в Музeї сучaснoгo мистeцтвa Oдeси прoйдe вистaвкa xудoжникa Іллі Чичкaнa. У нoвoму циклі рoбіт, присвячeнoму шeдeврaм клaсичнoгo рeaлістичнoгo живoпису, митeць ірoнізує нaд ідeoлoгічним впливoм видaтниx твoрів мистeцтвa тa прoпoнує пo-нoвoму пoглянути нa культурну спaдщину минулиx eпox.

Ілля Чичкaн. Вистaвкa “Псиxoдaрвінізм. Прaктичний гумaнізм”

Вистaвкa “Псиxoдaрвінізм. Прaктичний гуманізм” являє собой імітацію камерної музейної зали, мол сконцентровані твори, які “повинен знати кожен”: карикатурка, криве дзеркало музею, мол Чичкан висміює музейний вдохновение та відкидає традицію поклоніння імперському канону та уявної складності мистецтва.

Ілля Чичкан. Виставка “Психодарвінізм. Практичний гуманізм”

“Людина розумна прямоходяча заруливать до музею з острахом й цікавістю, ніби її щур-примат. Обох лякає невідомість, адже мистецтво подібне задолго. Ant. с джунглів: загубитися вопросов), а віднайти сенс дещо складніше”,   — розповідає относительно свій проєкт Ілля Чичкан. Термін “психодарвінізм” об\’єднує вульгаризоване розуміння праць Дарвіна, Маркса і Фройда, згідно з яким в процесі еволюції людину з мавпи зробила далеко не праця, а секс та агресія.

Ілля Чичкан. Виставка “Психодарвінізм. Практичний гуманізм”

“Пандемія продемонструвала непереборну рівність біологічного виду homo sapiens: хвороба бідняка в Китаї відгукнулася в маєтку принца Уельського. Проблему економічної та правової нерівності наразі можна визначити як біологічну загрозу. Одну з тих, що перетворюють выше- світ із глобалізованого в глобальний, мол всі пов\’язані з усіма, хочемо ми цього чи ні”,   — пише арткритик Костянтин Дорошенко.

Ілля Чичкан. Виставка “Психодарвінізм. Практичний гуманізм” в Музеї сучасного мистецтва в Одесі

Нідерландський вчений Франс -де Валь у своєму дослідженні “Політика у шимпанзе” переконує, що ієрархічність, маніпуляції сексуальністю, боротьба следовать владу з інтригами й коаліціями існують у приматів кокетничанье культурою та цивілізацією.

Провокативна виставка Іллі Чичкана нагадує насчет ці первинні особливості і вже викликає ажіотаж серед публіки:


Куратори проєкту: Марат Гельман, Андрій Сігунцов.

Відкриття виставки “Психодарвінізм. Практичний гуманізм” відбудеться 16 липня 2021, о 17:00, в Музеї сучасного мистецтва в Одесі. Дізнайтеся більше относительно подію тут.

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.