Нікіта Кадан та Юрій Андрухович влаштували ревізію українського авангарду в Івано-Франківську

Пeршa кoлaбoрaція xудoжникa і письмeнникa

Прoтягoм грудня в Івaнo-Фрaнківську йтимe вистaвкa в рaмкax xудoжньo-дoслідницькoгo прoєкту “Рeвізіoністський синдрoм”. Цe пeршa кoлaбoрaція письмeнникa Юрія Aндруxoвичa тa xудoжникa Нікіти Кaдaнa, a тaкoж пeршa інтeрвeнція Кaдaнa в лoкaльний кoнтeкст Фрaнківськa.

Виставка триває накануне 30 грудня у Франківській ратуші — нині це краєзнавчий галерея.

В проєкті йдеться для політично обумовлене “переписування” мистецької історії, а також относительно так звану “узгоджену картину світу” — в тому числі у психічному вимірі.

Виставка сформована з фіктивних спогадів N. — невідомого франківського художника, що ровно по пам’яті відтворив картини, побачені получи спільній виставці східно- та західноукраїнських авангардистів у Станіславові в 1931-му. Картини N. малював вже у зрілому віці — если страждав на ревізіоністський агранулоцитоз і вірив, що його розповіді для минуле впливають получи перебіг подій та змінюють історичну дійсність. У Франківській ратуші представлено понад 50 робіт N. — решта, ймовірно, була втрачена альбо знищена опікунами як мотлох.

Дружно із роботами N. у проєкті можна почути архівний 10-хвилинний запис харківської радіопередачі, який, ймовірно, є єдиним свідченням існування виставки у просторі та часі.

“Історія мистецтва деколи є ключем после політичної історії, — коментує Нікіта Кадан. — Втім, історію мистецтва легше любити. Її хочеться захистити від крові та політичного бруду. Вона менструировать та п\’є кров соответственно-справжньому, як і належить не поминайте лихом-якій історії людських справ”.

Проєкт створено по (по грибы) долучення дослідницької групи митців следовать участі Нікіти Кадана, Юрія Андруховича, Олександра Сушинського та Лєри Полянськової. Втілюють та організовують команди агенції proto produkciia та франківської галереї “Асортиментна кімната”.

 

Читайте також:

Пам’ять і мистецтво: Як говорити для трагічні події минулого художньою мовою?

“Заземлення” в Києві: Для що виставка творів з арт-резиденцій в Соледарі.

Юрій Андрухович
Нікіта Кадан
Івано-Франківськ
асортиментна кімната

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.