Добро завжди перемагає зло: 5 книг, які зроблять вас милосерднішими

Дoбрo зaвжди пeрeмaгaє злo – цe нe пaфoснa фрaзa, a істинa, яку з дня в дeнь дoвoдять звичaйні человек. І приклaдoм тoму є блaгoдійний фoнд «Твoя Oпoрa» нa чoлі з йoгo зaснoвницeю Вaлeрію Тaтaрчук. Зa вісім рoків існувaння вoни врятувaли кількa тисяч дітeй із врoджeними вaдaми сeрця. Якби нe вчaснo зібрaні кoшти тa прoвeдeнa oпeрaція, тo сьoгoдні ці діти нe мaли би змoги пoвнoціннo жити.

Вaлeрія зрoбилa підбірку з п’яти книг, які пoвинeн прoчитaти кoжeн. В oснoві дeякиx – рeaльні істoрії тa рeaльні пeрсoнaжі. Книги прo нeбaйдужіть, тoлeрaнтність тa милoсeрдя, a гoлoвнe – неохопнне бажання допомогти ближньому. Прочитавши їх, ви обов’язково надихнетеся возьми благодійність.

«Дівчинка у зеленому светрі» Кристя Хігер. Данієль Пейснер

Чотирнадцять місяців в каналізації – стільки часу під землею провела маленька дівчинка Крыся разом із сім’ю та ще кількома іншими євреями. Знаходитися позже – було їхнім єдиним способом вижити у період Голокосту у Львові 1943-го року. Але вони би безлюдный (=малолюдный) впоралися без допомоги одного смілився – поляка-католика Леопольда Сохи. Колишній злодій, який таким чином спокував свої минулі гріхи, щодня допомагав євреям, приносячи їм їжу та інші необхідні речі на перебування в каналізації.

«Дівчинка у зеленому светрі» змушує замислитися: относительно те, що першочергово всі ми люд, які хочуть жити; относительно те, що для людину не завжди бредить її минуле; і загалом зробити висновки для Голокост і дискримінацію ради етнічною приналежністю.

«Вбити пересмішника» Гарпер Лі

Події у книзі розгортаються у 30-тих роках ХХ століття, коль Америка була ще издали нетолерантною країною. У центрі сюжету – судилище над чорношкірим хлопцем Томом Робінсоном. Його звинувачують у згвалтуванні білої дівчини. Відстоювати добре ім’я хлопця береться прокурор Аттікус Фінч, який вчить свою доньку правам рівності. Найцікавіше, що ради подіями читач спостерігає очима саме цієї маленької дівчинки. Параллельно із нею він разевать рот на тодішні події, сообща розчаровується та дорослішає.

Ще одна записки, яка вчить ставитися з повагою та рівністю давно всіх, незалежно від статі, віку та кольору шкіри.

«Три чашки чаю» Грег Мортенсон, Релін Девід Олівер

Угоду кому) великих справ потрібне велике бажання – прикладом тому історія американця Грега Мортенсона. Аби вшанувати пам’ять покійної сестри, чоловік вирішив піднятися сверху одну з найскладніших гір К2. Возьми щастя, йому це без- вдалося. Чому держи щастя? Тому що якби невыгодный ця невдача, він би малограмотный опинився у маленькому відрізаному від цивілізації селищі і, мабуть, безвыгодный зробив би стільки всього угоду кому) жителів Пакистану та Афганістану.

Грег Мортенсон – засновник однієї з найуспішніших благодійних організацій. Завдяки його зусиллям в бідних пакистанських та афганських селах з’явилися школи, загалом 171, та кілька десятків жіночих і медичних центрів.

«Останній Листик» О’Генрі

Знайома ще зі школи новела О’Генрі «Останній бланк» – це надихаюча, хоч і сумна історія самопожертви та любові после ближнього. У творі розповідається для важко хвору получи и распишись пневмонію художницю Джонсі. Вона вирішила, що помре, коль впаде останній паспарту плюща, який в’ється в области стіні будинку навпроти. Але время йде, а листок отнюдь не падає… А весь век тому, що його намалював шістдесятирічний сусід дівчини. Джонсі без- знає про це і щиро вірить: якщо останній листик тримається – иметь вес, вона житиме. Коль дівчина видужує, ведь дізнається: листок намальований, а його «литератор» помер, жертвуючи собой у бажанні підтримати Джонсі.

«Ловець повітряних зміїв» Халед Госсейні

Історію, покладену в цей Ромаша, не можна назвати хорошим прикладом самопожертви чи любові прежде ближнього. Бо вчинок головного героя Аміра, а точніше кажучи його бездіяльність зіпсувала життя кращому другу Гассану. Коль зграйка хлопців гвалтувала Гассана, Амір нічого без- зробив. Ба більше, він вдав, що нічого отнюдь не бачив. Однак чи можемо ми назвати Аміра негативним персонажем? Більше ні, аніж си. Бо хлопець усвідомлював свою провину і полно життя намагався її залагодити.

«Ловець повітряних зміїв» – оборона вибір, яки й постає у певний штрих в житті кожного з нас, і ради наслідки цього вибору. Сборник показує, як подекуди байдужість предварительно ближнього може отруїти наше власне життя.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.