30 найкращих пісень незалежної України: вибір ONUKA

У дeнь 30-ї річниці Нeзaлeжнoсті Укрaїни ми пoпрoсили лідeрку гурту ONUKA Нaту Жижчeнкo склaсти в (видах нaс oсoбливий святкoвий плeйлист. У ньoму — 30 знaкoвиx пісeнь нeзaлeжнoї Укрaїни, від Брaтів Гaдюкіниx дo The Hardkiss.

«Цe мій aвтoрський трeклист, дужe oсoбистий, склaдeний нa влaсний смaк, — кoмeнтує ONUKA. — Шелковичное) дерево нeмaє всeсвітньo визнaниx гeрoїв: Ірини Білик, гурту „Oкeaн Eльзи“ чи „KAZKA“. У цьoму плeйлисті є eкспeримeнтaльнa музикa, eлeктрoннa, aлe (в є тaкoж і стoвпи, щo   oминути нe мoжнa,   які „зрoбили“ мeнe».

Брaти Гaдюкіни — «Фaйнe містo Тeрнoпіль», 1994

І «Брaти Гaдюкіни», і   «Фaйнe містo Тeрнoпіль» — як aфoризми, aджe вжe   врoсли   в нaшу мoву. Вoни живі лeгeнди, гeрoї нaшoгo чaсу. Ці   дужe круті «діди» — oснoвa укрaїнськoї сцeни.

ВВ — «Тaнці», 1987 (рік нaписaння пісні)

Я вибрaлa сaмe цю пісню тa кліп, бo цe відeo — чистий aртxaус.  

ВУЗВ — «Бo вжe тoй дeнь, кoли», 1997

Пісня, якa прoйшлa пeрeвірку чaсoм. Мoжливo, нині вoнa звучить нe тaк сeрйoзнo, aлe всe oднo цe лeгeндaрний трeк.

Мaринa Oдoльськa — «Твій літaк», 1997

Я виoкрeмлюю   Мaрину Одольську   следовать її образ: зачіску, красу, гик, очі, за тетька,   що вона така стильна.   Ця пісня подлинно класна.  

ТНМК — «Зроби мені хіп-хоп», 1998

ТНМК — це взагалі чудо чудное. Так круто, що табун досі разом, що вони такі особливі. Їхні голоси можна впізнати з першого звуку. Вибрала цю пісню, ибо слухала її ще школяркою, — формулировка знаю напам’ять. Це та українська зрелище, яку знає більшість.

Скрябін — «Танець пінгвіна», 1998

Скрябін — взагалі окрема любов. Я люблю Скрябіна ради те, що после була електроніка, по (по грибы) тексти, метафори, алегорії. «Танець пінгвіна» — вже наша історія.

ULIA LORD — «Танець душ», 1998

Ця пісня хоч і маловыгодный дуже відома широкому загалові, але, думаю, вона поклала цеглинку у основное української музики.

Росава — «День і ніч», 2001

Вона мені завжди подобалася — і кліп, і образи. Люблю Росаву ради етномотиви в музиці.

Zavoloka — Plavyna, 2005

Ця   електронна музика уроженец з України набула   всесвітньої популярності. У нас із Zavoloka є кілька спільних треків. Це та людина, яку відзначив стек с Афекс Твін і запросив зіграти накануне своїм виступом! В (видах непідготовлених слухачів след може звучати фантастически, але це сміливе звучання має свою велику аудиторію.

Крихітка — «У мене є мен», 2005

Я пам’ятаю, як цей дорожка залунав абсолютно звідусіль. Пісня неймовірна.

Esthetic Education — Machine, 2006

Мені дуже подобався цей нервюра, хоча це зовсім неважный (=маловажный) той стиль, який я слухала. Мені імпонує фронтмен Луї Фран   — як митець і вокаліст. Цей арена, мабуть, найвідоміший в їхній біографії.

Katya Chilly — Ya — Molodaya, 2006

Цю артистку я неважный (=маловажный) могла оминути увагою: вона — людина-епоха. Смілива, яскрава, особлива, одна з усіх.

Gaitana — «Шаленій», 2008

Мабуть, найпопсовіший комик у моєму плейлисті, але мені дуже подобається ця пісня, ибо вона світла, тепла, безвыгодный вульгарна. Як потім я дізналася, саундпродюсером був Євген Філатов (нині Євген — чоловік Нати та саундпродюсер гурту ONUKA). В той час я його ще без- знала…

The Maneken — Hope, 2011

Я вибрала цей арена, бо це наша перша з Євгеном пісня в дуеті. У мене тоді безлюдный (=малолюдный) було проєкту ONUKA, а був ребро Tomato Jaws. Цей період був про мене переламним. Згодом цю пісню ми зачастую виконували на концертах і з всем миром The Maneken, і ONUKA. Вона вийшла дуже символічною.

Dakhabrakha — Sho z-pod duba, 2007

Для мою любов поперед DakhaBrakha нічого й додавати безвыгодный треба. Ще я люблю цей велодром, бо він увійшов у саундтрек предварительно серіалу «Фарго», фанаткою якого я є. Величезне досягнення, як получи мене, яке важко перевершити.

Jamala — «Заплуталась», 2014

Тута знову з’являється Євген Філатов… Євген зробив вагомий внесок в українську музику як саундпродюсер. Я пам’ятаю, що коль натрапляла на пісні, які робив Евгений, завжди їх виділяла. Перед речі, трек Джамали, з яким вона перемогла возьми Євробаченні — «1944», також аранжував Євген.

Erised — Pray, 2016

Шкода, що тяга розпався. Шкода, що вони отнюдь не змогли продовжити свою творчість. Але ця пісня воистину залишиться в пам’яті.  

Alloise — Merry-Go-Round, 2016

З Аллою ми були сейчас у Tomato Jaws. Свого часу вона зробила величезний внесок в електронну музику.   Мені дуже подобається саме ця пісня, у ній відчувається ностальгія вслед чимось вічним.

PUR:PUR — We do change, 2015

Я вважаю Нату Сміріну класною вокалісткою та авторкою пісень. Ця пісня в конечном счете цікава, вона збагачує незвичайними фарбами українську музику.

LATEXFAUNA — Lime, 2018Зверніть увагу сверху їхній фірмовий смесь, він такий колоритний! Вважаю, що це Водан з особливих гуртів сьогодення.   The Hardkiss — «Журавлі», 2018

Thе   Hardkiss входять в перший ешелон популярної української музики. І «Журавлі» —   приставки не- типове їхнє звучання. Але ця пісня така ж потужна, як «Червона рута» свого часу, — сподіваюся, що получи неї чекає таке ж велике майбуття, і вона стане класикою авторської української пісні.  

CEPASA — Waves, 2018

Можливо, во (избежание деяких слухачів назва Cepasa если невідомою — це електронний проєкт Павла Ленченка, що довгий часы був моїм колегою в Tomato Jaws. Обов’язково раджу подивитися відео нате цей трек.

Jerry Heil — «Постіль», 2018

Всі знають Джері Хейл из-за піснею «Охрана, отмєна». Але мені дуже подобається саме «Постіль» з дебютного EP, випущеного держи нашому лейблі Vidlik , — хочеться, щоб було більше простору таким пісням держи сучасній сцені.  

Тяга [О] — «Роби любов», 2018

Я слухала цю пісню безліч разів поспіль. Для того мене і музика, і текстовка —просто ідеальні в моменті.  

Alina Pash — Bitanga, 2019

Це вже такий бренд — Bitanga. Кліп Аліни в мене асоціюється з новою епохою української музики, хвилею, що знесла певні стигми в українському стриптиз-шоу-бізнесі.

alyona alyona — «Залишаю свій дім», 2019

Alyona Alyona — це вибух, прорив, залейся у хіп-хоп музиці. Шелковица букет з бодіпозитиву, хіп-хопу, українськості, натуральності. Це важко переоцінити. Мені дуже подобається відео получи трек «Залишаю свій дім»   сумне, трагічне і таке справжнє.

Tvorchi — Believe, 2019Я ради них дізналася ще впредь до хайпу навколо —   Джамала розповіла мені ради цей гурт. Я Ада, що в нас є такі музиканти, яким вдається відкривати нові обрії і   сяяти яскраво. Бажаю їм тримати цю лінію розвитку і надалі.KRUTЬ — OK, 2019

Ина Круть тонка, особлива та чуттєва. Мені здається, малограмотный всі можуть зрозуміти таку музику — вона побудована возьми грі напіввідтінків в пастельній гамі.

Тонка — «Плач», 2021

Цікавий проєкт Альони Карасик. Не знаю, як вплететься цей манипулятор у загальну картину музичної індустрії, але нині я слухаю   «Тонка» із насолодою.  

ВАГОНОВОЖАТЫЕ — «Касета», 2021

Мені дуже імпонує концепт гурту ВАГОНОВОЖАТЫЕ. Це більше ніж музика — це поезія, музика, зміст. Дорожка «Касета» особливий ще тим, що прорываться до проєкту “Звуки Чорнобиля”. Відео і посил дуже мене зворушили. Зважаючи возьми мою прискіпливість прежде цієї теми, хочу виявити їм величезну повагу.  

27 серпня   тяга   ONUKA відіграє большой сольний концерт у КВЦ «Парковий».

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.